dwie osoby pracują przy laptopie

Dokumentacja wycieczki szkolnej

6 listopada 2023

Co powinna zawierać niezbędna podstawa udanego wyjazdu edukacyjnego?

Organizacja wycieczki szkolnej to nie tylko planowanie atrakcji i transportu, ale również finezyjne, staranne przygotowanie dokumentacji, która jest kluczowa dla pomyślnego i bezpiecznego przebiegu wydarzenia. Karta wycieczki, regulamin, harmonogram wyjazdu, lista uczestników, kosztorys, dowód ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz zgoda rodziców – to niezastąpione elementy dokumentacji wycieczki szkolnej.

Karta wycieczki szkolnej –  jakie informacje zawiera?

Karta wycieczki  – “mapa” wyjazdu szkolnego, stanowi podstawowy dokument, który określa cele, miejsca i harmonogram wycieczki. Powinna zawierać daty wyjazdu i powrotu, miejsca odwiedzane podczas podróży, informacje o zakwaterowaniu, atrakcjach oraz numer telefonu osoby odpowiedzialnej za wyjazd. To swoisty plan podróży, który umożliwia uczestnikom śledzenie kolejnych etapów wycieczki.
Karta wycieczki przykładowy wzór:

Zgoda rodziców na wycieczkę szkolną – świadomość spokojnych opiekunów

Zgoda rodziców na udział dziecka w wycieczce szkolnej to kluczowy dokument, który potwierdza świadomą zgodę rodziców na udział ich dziecka w wyjeździe. Zawiera on informacje dotyczące celu, miejsca i czasu trwania wycieczki, a także zasady bezpieczeństwa i ubezpieczenia. Jest to nie tylko formalny dokument, ale także wyraz zaufania rodziców wobec szkoły i organizatorów wycieczki.
Zgoda rodziców na wycieczkę szkolną przykładowy wzór:

Regulamin wycieczki szkolnej – fundament bezpiecznego wyjazdu

Regulamin wycieczki określa zasady postępowania uczestników podczas podróży. Powinien zawierać informacje dotyczące higieny, bezpieczeństwa, zachowania się w miejscach publicznych oraz odpowiedzialności za własne mienie. Znajomość i przestrzeganie regulaminu zapewnia bezpieczeństwo uczestnikom oraz organizację przebiegu wyjazdu zgodnie z ustalonymi planami.

Harmonogram wyjazdu – klucz do sprawnego planowania czasu

Harmonogram wyjazdu to szczegółowy plan kolejnych wydarzeń podczas wycieczki. Powinien obejmować informacje dotyczące godzin rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych atrakcji, posiłków oraz czasu wolnego dla uczestników. Jego przestrzeganie pozwala na sprawną organizację wyjazdu, unikając zbędnego chaosu
i zapewniając uczestnikom pełen program wydarzeń.

Lista uczestników wycieczki – kontrola i bezpieczeństwo grupy

Spis uczestników wycieczki jest istotnym dokumentem, który zawiera imiona, nazwiska, dane kontaktowe oraz ewentualne informacje medyczne uczestników. Aktualizowana lista umożliwia szybkie identyfikowanie uczestników oraz skuteczne reagowanie w przypadku ewentualnych sytuacji kryzysowych. Dzięki niej organizatorzy mają pełną kontrolę nad grupą w trakcie wycieczki.

Dokumentacja wycieczki szkolnej – podstawa wyjazdów

Cała wymieniona dokumentacja to niezbędny fundament udanej wycieczki szkolnej. Starannie przygotowana i aktualizowana dokumentacja stanowi gwarancję bezpieczeństwa, organizacji i pomyślnego przebiegu wydarzenia. Zapewnia ona uczestnikom i ich rodzinom spokój oraz pewność, że wycieczka przebiegnie zgodnie z planem i zapewni niezapomniane wrażenia edukacyjne.

Sprawnie zorganizowana dokumentacja wycieczki szkolnej stanowi podstawowy filar udanego wyjazdu szkolnego. Jej staranne opracowanie oraz finezyjne przestrzeganie przepisów i procedur przyczyniają się do zapewnienia uczestnikom poczucia bezpieczeństwa i komfortu, umożliwiając pełne czerpanie z bogactwa edukacyjnych doświadczeń podróży. Zadbanie o szczegółową oraz dokładną dokumentację stanowi kluczowy krok w zapewnieniu płynnego i satysfakcjonującego przebiegu wycieczki, który spełni oczekiwania zarówno uczestników, jak i ich rodziców.

zadowolona grupa

Przeczytaj opinie o nas

Marcin Hyrlicki
Klasa córki skorzystała ostatnio z oferty Wyjazdy Szkolne i wybrali się do Muzeum Chleba do Radzionkowa. Sama organizacja wycieczki i kontakt z biurem przebiegła rewelacyjnie. Na każde pytanie pojawiała się szybka i rzeczowa odpowiedź. Pani Agnieszka zawsze szybko odpisuje, a w czasie rozmowy telefonicznej udziela natychmiast odpowiedzi na każde pytanie. A sama wycieczka ze wszystkimi szczegółami była dopięta na tip top. Klasa i wychowawczyni byli zachwyceni wysoką kulturą pani przewodnik i pana kierowcy. Dzieciaki wróciły mega zadowolone. Przed nami kolejna wycieczka i podobnie jak za pierwszym razem sama organizacja przebiega wzorowo. Bardzo polecam Wyjazdy Szkolne.
maj 2022, Facebook
Ania Te
Bardzo polecam firmę Wyjazdy Szkolne! Świetny kontakt z Panią Menager Agnieszką, która jest bardzo profesjonalną osobą. Pani Agnieszka zawsze odpisuje na wiadomości, doradzi, pomoże. Autokar, który na nas czekał pod szkołą - nowoczesny i czysty, a Pan Mateusz - kierowca - bardzo miły i kompetentny, także podróż do Katowic minęła nam bardzo przyjemnie (i co najważniejsze - bezpiecznie;)) Bajka Pana Kleksa to niezwykłe miejsce - zabawy ruchowe, wspaniali animatorzy i warsztaty - jest co robić w tej magicznej krainie Dzieci wróciły z dzisiejszej wycieczki bardzo zadowolone, co jest najważniejszym wyznacznikiem i najlepszą recenzją.
październik 2021, Facebook
Anna Rolkiewicz
Wyjazdy Szkolne to organizator, który wie, jak zaciekawić młodych podróżników, jak dobrze zorganizować im czas i dać rozrywkę, która ich wciągnie i przede wszystkim pozostawi wyjątkowe wspomnienia. To organizator, który w tych szalonych i niepewnych czasach potrafi dostosować się do potrzeb, możliwości i szybko reagować na pojawiające się komplikacje. Pomoże na etapie wyboru oferty lub stworzy ją specjalnie dla żądnej przygód grupy. Według mnie wyjątkowy i godny zaufania. Polecam.
wrzesień 2021, Facebook
Małgorzata Sobczak
Szczerze polecam. Super kontakt z: - pilotem/przewodnikiem (reagował na potrzeby, dzielił się wiedzą, był odpowiedzialny za uczestników, służył pomocą) - kierowcą, który prowadził bezpiecznie i również służył pomocą - oraz Panią Kamilą, jako przedstawicielem biura, która rzeczowo przedstawiła ofertę, była elastyczna w kwestii terminu, i chociaż na odległość to prowadziła "jak dziecko za rękę", a także do końca interesowała się i monitorowała wyjazd.
czerwiec 2023, Google
Ewelina Rękas
Z całego serca polecam Wyjazdy Szkolne jako organizatora wycieczek. Mój syn był kolejny raz na wyjeździe z nimi i za każdym, zarówno on jak i cała klasa wracają bardzo zadowoleni. Oferta różnorodna, świetni przewodnicy, nowoczesne i wygodne autokary. Pani Agnieszka bardzo kompetentna i pomocna na każdym etapie, począwszy od pomocy przy wyborze miejsca po powrót z wycieczki! Ocena 6/5!
wrzesień 2021, Facebook
Iza Kownacka
Na początku czerwca byłam z uczniami klasy 8 na Zielonej Szkole w Krakowie. Pani Kamila Herman zaplanowałam cały wyjazd ( noclegi, wyżywienia, transport lokalny jak i biletów wstępu) profesjonalnie!!! Cały czas byłam w kontakcie z biurem. Pani przewodnik Maria to skarbnica wiedzy, z odpowiednim podejściem do młodzieży. Cała grupa bardzo zadowolona!!! Szczerze polecam.
sierpień 2023, Google
Anna Albrecht
Fajna organizacja wycieczek. Dwudniowa w Pieniny oraz jednodniowa do Pszczyny. Wszystko sprawnie zostało załatwione. Kontakt szybki zarówno mailowy jak i telefoniczny. Przewodnicy super. Autokary wygodne, czyste i bezpieczne. Dziękujemy bardzo.
lipiec 2023, Google
Ewa Pilawska
Doskonała organizacja, dograna w każdym szczególe, a cena lepsza niż gdybyśmy próbowali wszystko na własną rękę ogarniać :) polecam!
czerwiec 2023, Facebook
JM
Serdecznie polecam wyjazdy z biurem Seekrakow. Nasza wycieczka odbyła się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Przez cały czas była z nami Pani przewodnik/opiekun wycieczki, która również podczas podróży autokarem ciekawie opowiadała o miejscach które mijaliśmy po drodze. Polecam w 100%.
czerwiec 2023, Google
Ewa Szczecińska
Wspaniała organizacja wycieczki szkolnej. Pełny profesjonalizm Pani Kamili. Wszystko dopięte i zorganizowane na najwyższym poziomie – opieka pilota, transport i miejsce noclegowe. Opiekunowie i uczniowie z SP 2 w Mielcu bardzo dziękują.
czerwiec 2023, Google
Sławek Nauczyciel
Pojechaliśmy w Pieniny z klasą. Mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, wszystko się udało zgodnie z planem. Pani Paulina jako przewodnik i opiekun grupy sprawdziła się rewelacyjnie, każdą naszą sprawę załatwiała i nie musieliśmy się niczym martwić. Pan Jakub, nasz kierowca, bardzo życzliwy i wyrozumiały człowiek. Jedzenie w pensjonacie było bardzo dobre. Spędziliśmy bardzo przyjemnie czas bez żadnego stresu i martwienia się, że gdzieś nie zdążymy. Bardzo dobrze zaplanowana wycieczka. Cena przystępna, a uczniowie zadowoleni. Z pewnością będę polecał Państwa biuro innym nauczycielom oraz na przyszłość zapewne będę korzystał z Państwa usług.
październik 2023, Google
Joanna Jedrzejewska
Bardzo udana zielona szkoła do Krakowa! Wspaniały kontakt, wspaniała organizacja.! Polecam z całego serca! To nasza pierwsza ale nie ostatnia wycieczka z tego biura! Pozdrawiam serdecznie
czerwiec 2023, Google
Magdalena Kalemba-Borowczak
Super profesjonalna organizacja wycieczek z zapewnieniem kompetentnych pilotów, przewodników i kierowców. Wyjątkowo przyjazna atmosfera i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Polecam.
maj 2023, Google
Ewa Cieśla - Gancarz
Chorzów - Tarnowskie Góry to kolejna udana wycieczka z biurem SeeKraków. Kontakt z biurem, oferta, organizacja wycieczki, autokar, punktualność - wszystko na najwyższym poziomie. Polecam
maj 2023, Google
Monika Stępień
Współpraca z biurem podczas organizacji wycieczki przebiegła w miłej atmosferze i bez zastrzeżeń. Opiekunowie podczas wycieczki nie musieli się o nic martwić, bo wszystko było dopięte i zorganizowane. Uczniowie zadowoleni z wycieczki szkolnej. Podoba im sie program i realizacja wyjazdu. Widać było, że byli zacieawieni opowieściami przewidników.
styczeń 2023, Google
Katarzyna Bielecka
Wycieczka do Krakowa na wysokim poziomie, autokar, pani przewodnik, hotel, wszystko bez zarzutu. Polecam!!!
maj 2023, Google
Marta Br
Miła i fachowa obsługa, bardzo dobry kontakt, uczestnicy wycieczki zadowoleni. Szczerze polecam
maj 2023, Google
Rafał Adamski
16 godzin temuNOWA Bardzo dobra organizacja wycieczki szkolnej! Już się możemy doczekać kolejnej współpracy. Pozdrawiam serdecznie :)
listopad 2023, Google