krasnal we wrocławiu

Wycieczka szkolna? Postaw na Wrocław!

23 lutego 2023

Dlaczego dzieci kochają jeździć na wycieczki szkolne do Wrocławia? Otóż mają ku temu kilka dobrych powodów. Przedstawimy Wam najważniejsze z nich.

Główne powody wyboru wycieczki do Wrocławia

Powodów może być całe mnóstwo. Oprócz niezwykłego klimatu, Wrocław oferuje także zwiedzanie wielu zabytków. Miasto słynie także z dużej ilości różnych wydarzeń kulturowych oraz unikalnych obiektów, których nie zobaczycie w innych miastach. Spośród wielu możliwych powodów wybraliśmy te, które cieszą się dużą popularnością i Wasi uczniowie z chęcią je zobaczą.

1. Krasnale

Krasnale? Tak, krasnale! Wrocław od wielu lat słynie z rozmieszczonych gdzieniegdzie figurek krasnoludków. Ile ich jest? Ciężko powiedzieć, ponieważ ich ilość zmienia się z miesiąca na miesiąc. Szacuje się, że ponad 600! Alternatywą dla standardowego zwiedzania miasta jest zorganizowanie dla dzieci gry miejskiej, której celem jest odnalezienie jak  największej ilości krasnali. To świetna zabawa połączona ze zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków Wrocławia.

2. ZOO

Ogród zoologiczny we Wrocławiu pod względem liczby zwierząt i ilości gatunków jest największy w Polsce. A znajdujące się w nim afrykarium naprawdę robi duże wrażenie. Nic dziwnego, że dzieci je kochają!

3. Hydropolis

Centrum Edukacji Ekologicznej “Hydropolis” jest dla grup szkolnych nie lada atrakcją. Dzięki szerokiej ofercie edukacyjnej uczniowie mają okazję zgłębić wiedzę z geografii, biologii i chemii. W 2021 roku Hydropolis otrzymało Złoty Certyfikat i tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego.

4. Sky Tower

Jest takie miejsce we Wrocławiu, które pozwala zobaczyć Wrocław z całej okazałości. Mowa tu oczywiście o Punkcie Widokowym w charakterystycznym budynku Sky Tower. Ten przeszklony Punkt Widokowy znajduje się na 49 piętrze wieży i pozwala podziwiać krajobraz około 200 metrów nad ziemią. Rozciągające się z niego widoki robią ogromne wrażenie zarówno na dzieciach jak i na dorosłych.

Nasza oferta wycieczek

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami jest jeszcze wiele innych. Program wycieczki szkolnej poszerzyć można przykładowo o spacer po Ogrodzie Japońskim, zwiedzanie Hali Stulecia czy też pokaz fontanny multimedialnej. W kompleksowej organizacji wyjazdu bardzo chętnie pomożemy. Napiszcie do nas na adres: info@wyjazdyszkolne.pl i jedziemy!