Grupa na wycieczce z przewodnikiem

Jak stworzyć ciekawy program wycieczki szkolnej?

27 września 2022

Wyjazdy szkolne stanowią idealne dopełnienie wiedzy, którą uczniowie pozyskują w szkole. Podstawową kwestią jest program wycieczki. Jeżeli jest on starannie opracowany, to uczniowie będą mogli naprawdę dużo się nauczyć. Kluczem do sukcesu jest zadbanie, by był on w ciekawej i atrakcyjnej formie, dzięki czemu dzieci zapamiętają wycieczkę na długo. 

Program wycieczki – gdzie jechać?

Pierwszym krokiem jest wybór destynacji, czyli miejsca. Warto porozmawiać z klasą na temat tego, gdzie chciałaby pojechać. Czy będzie to wycieczka typowo miejska? Podczas takiego wyjazdu uczestnicy lepiej poznają dane miasto, jego architekturę, zabytki i zwiedzą główne muzea. A może jednak uczniowie wolą rekreacyjny spacer po górach? Doświadczony przewodnik może w ciekawy sposób opowiedzieć o faunie i florze danego miejsca. Uwzględnić też można omawiane tematy lekcji. Być może uda się wykorzystać wyjazd jako uzupełnienie wiedzy zawartej w podręcznikach. W końcu, czym innym jest przeczytać o zagrożonych gatunkach zwierząt, a czym innym jest spotkać je osobiście. Taki temat warto omówić z klasą szczególnie, gdy dla niektórych może to być pierwsza wycieczka szkolna.

program wycieczki dla grup

Czas wycieczki

Wybór destynacji należy dostosować również do długości wycieczki. Jeżeli chcemy pojechać na wycieczkę dwudniową do Wrocławia, a wyjazd jest spod szkoły w Krakowie, to oczywiście jest to do zrealizowania, natomiast uczniowie większość czasu spędzą w autokarze. Zalecamy więc aby dalekie wycieczki, (szczególnie do miast bogatych w zabytki) trwały minimum dwa dni. Lepiej jest dać sobie i dzieciom czas na zwiedzanie i odpoczynek niż pospieszać grupę, żeby wyrobić się w ciągu dnia ze wszystkim co jest w programie. Każdy przeżywa wycieczki na swój sposób i co innego może utkwić mu w głowie. Pośpiech może niepotrzebnie zabijać chęć do poznawania nowych miejsc, zwiedzania i podróży.

Zarówno podczas jednodniowych wycieczek szkolnych jak i kilkudniowych, dobrze jest zatroszczyć się o to, aby wiedza była przekazywana uczniom w sposób atrakcyjny. Przykładowo, warto postarać się o przewodnika, który z łatwością dostosuje styl swoich wypowiedzi do wieku dzieci i sprawi, że z łatwością zapamiętają one najważniejsze informacje. Dodatkowo, wiele muzeów i innych obiektów turystycznych  organizuje lekcje i  warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy bawią się i uczą. Jest to z pewnością fajna alternatywa dla standardowego zwiedzania. 

Program wycieczki – realizacja

Tworząc program wycieczki szkolnej należy pamiętać o tym, by był on przede wszystkim możliwy do zrealizowania. Ustalając godziny zwiedzania koniecznie trzeba wziąć pod uwagę długość trasy, a także możliwe korki i utrudnienia. Niektóre obiekty proszą, aby pojawić się na miejscu odpowiednio wcześnie w celu odebrania biletów dla grupy. Swoją drogą, jest to także doskonała okazja, by uczestnicy skorzystali z toalety! Tak, tak – czas przeznaczony na toaletę, czy też zakup pamiątek również należy przewidzieć.

Wycieczki z Wyjazdyszkolne.pl

W Wyjazdach Szkolnych mamy wieloletnie doświadczenie w organizowaniu  wycieczek grupowych. Doskonale wiemy, jak pomóc uczestnikom w odpowiedni sposób się przygotować. Wszystkie wycieczki dostępne na naszej stronie mają bardzo urozmaicone programy, które w razie potrzeby można modyfikować. Jeśli zastanawiają się Państwo, jaką wycieczkę wybrać, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie coś doradzimy!

Przeczytaj opinie o nas

Marcin Hyrlicki
Klasa córki skorzystała ostatnio z oferty Wyjazdy Szkolne i wybrali się do Muzeum Chleba do Radzionkowa. Sama organizacja wycieczki i kontakt z biurem przebiegła rewelacyjnie. Na każde pytanie pojawiała się szybka i rzeczowa odpowiedź. Pani Agnieszka zawsze szybko odpisuje, a w czasie rozmowy telefonicznej udziela natychmiast odpowiedzi na każde pytanie. A sama wycieczka ze wszystkimi szczegółami była dopięta na tip top. Klasa i wychowawczyni byli zachwyceni wysoką kulturą pani przewodnik i pana kierowcy. Dzieciaki wróciły mega zadowolone. Przed nami kolejna wycieczka i podobnie jak za pierwszym razem sama organizacja przebiega wzorowo. Bardzo polecam Wyjazdy Szkolne.
maj 2022, Facebook
Ania Te
Bardzo polecam firmę Wyjazdy Szkolne! Świetny kontakt z Panią Menager Agnieszką, która jest bardzo profesjonalną osobą. Pani Agnieszka zawsze odpisuje na wiadomości, doradzi, pomoże. Autokar, który na nas czekał pod szkołą - nowoczesny i czysty, a Pan Mateusz - kierowca - bardzo miły i kompetentny, także podróż do Katowic minęła nam bardzo przyjemnie (i co najważniejsze - bezpiecznie;)) Bajka Pana Kleksa to niezwykłe miejsce - zabawy ruchowe, wspaniali animatorzy i warsztaty - jest co robić w tej magicznej krainie Dzieci wróciły z dzisiejszej wycieczki bardzo zadowolone, co jest najważniejszym wyznacznikiem i najlepszą recenzją.
październik 2021, Facebook
Anna Rolkiewicz
Wyjazdy Szkolne to organizator, który wie, jak zaciekawić młodych podróżników, jak dobrze zorganizować im czas i dać rozrywkę, która ich wciągnie i przede wszystkim pozostawi wyjątkowe wspomnienia. To organizator, który w tych szalonych i niepewnych czasach potrafi dostosować się do potrzeb, możliwości i szybko reagować na pojawiające się komplikacje. Pomoże na etapie wyboru oferty lub stworzy ją specjalnie dla żądnej przygód grupy. Według mnie wyjątkowy i godny zaufania. Polecam.
wrzesień 2021, Facebook
Małgorzata Sobczak
Szczerze polecam. Super kontakt z: - pilotem/przewodnikiem (reagował na potrzeby, dzielił się wiedzą, był odpowiedzialny za uczestników, służył pomocą) - kierowcą, który prowadził bezpiecznie i również służył pomocą - oraz Panią Kamilą, jako przedstawicielem biura, która rzeczowo przedstawiła ofertę, była elastyczna w kwestii terminu, i chociaż na odległość to prowadziła "jak dziecko za rękę", a także do końca interesowała się i monitorowała wyjazd.
czerwiec 2023, Google
Ewelina Rękas
Z całego serca polecam Wyjazdy Szkolne jako organizatora wycieczek. Mój syn był kolejny raz na wyjeździe z nimi i za każdym, zarówno on jak i cała klasa wracają bardzo zadowoleni. Oferta różnorodna, świetni przewodnicy, nowoczesne i wygodne autokary. Pani Agnieszka bardzo kompetentna i pomocna na każdym etapie, począwszy od pomocy przy wyborze miejsca po powrót z wycieczki! Ocena 6/5!
wrzesień 2021, Facebook
Iza Kownacka
Na początku czerwca byłam z uczniami klasy 8 na Zielonej Szkole w Krakowie. Pani Kamila Herman zaplanowałam cały wyjazd ( noclegi, wyżywienia, transport lokalny jak i biletów wstępu) profesjonalnie!!! Cały czas byłam w kontakcie z biurem. Pani przewodnik Maria to skarbnica wiedzy, z odpowiednim podejściem do młodzieży. Cała grupa bardzo zadowolona!!! Szczerze polecam.
sierpień 2023, Google
Anna Albrecht
Fajna organizacja wycieczek. Dwudniowa w Pieniny oraz jednodniowa do Pszczyny. Wszystko sprawnie zostało załatwione. Kontakt szybki zarówno mailowy jak i telefoniczny. Przewodnicy super. Autokary wygodne, czyste i bezpieczne. Dziękujemy bardzo.
lipiec 2023, Google
Ewa Pilawska
Doskonała organizacja, dograna w każdym szczególe, a cena lepsza niż gdybyśmy próbowali wszystko na własną rękę ogarniać :) polecam!
czerwiec 2023, Facebook
JM
Serdecznie polecam wyjazdy z biurem Seekrakow. Nasza wycieczka odbyła się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Przez cały czas była z nami Pani przewodnik/opiekun wycieczki, która również podczas podróży autokarem ciekawie opowiadała o miejscach które mijaliśmy po drodze. Polecam w 100%.
czerwiec 2023, Google
Ewa Szczecińska
Wspaniała organizacja wycieczki szkolnej. Pełny profesjonalizm Pani Kamili. Wszystko dopięte i zorganizowane na najwyższym poziomie – opieka pilota, transport i miejsce noclegowe. Opiekunowie i uczniowie z SP 2 w Mielcu bardzo dziękują.
czerwiec 2023, Google
Sławek Nauczyciel
Pojechaliśmy w Pieniny z klasą. Mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, wszystko się udało zgodnie z planem. Pani Paulina jako przewodnik i opiekun grupy sprawdziła się rewelacyjnie, każdą naszą sprawę załatwiała i nie musieliśmy się niczym martwić. Pan Jakub, nasz kierowca, bardzo życzliwy i wyrozumiały człowiek. Jedzenie w pensjonacie było bardzo dobre. Spędziliśmy bardzo przyjemnie czas bez żadnego stresu i martwienia się, że gdzieś nie zdążymy. Bardzo dobrze zaplanowana wycieczka. Cena przystępna, a uczniowie zadowoleni. Z pewnością będę polecał Państwa biuro innym nauczycielom oraz na przyszłość zapewne będę korzystał z Państwa usług.
październik 2023, Google
Joanna Jedrzejewska
Bardzo udana zielona szkoła do Krakowa! Wspaniały kontakt, wspaniała organizacja.! Polecam z całego serca! To nasza pierwsza ale nie ostatnia wycieczka z tego biura! Pozdrawiam serdecznie
czerwiec 2023, Google
Magdalena Kalemba-Borowczak
Super profesjonalna organizacja wycieczek z zapewnieniem kompetentnych pilotów, przewodników i kierowców. Wyjątkowo przyjazna atmosfera i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Polecam.
maj 2023, Google
Ewa Cieśla - Gancarz
Chorzów - Tarnowskie Góry to kolejna udana wycieczka z biurem SeeKraków. Kontakt z biurem, oferta, organizacja wycieczki, autokar, punktualność - wszystko na najwyższym poziomie. Polecam
maj 2023, Google
Monika Stępień
Współpraca z biurem podczas organizacji wycieczki przebiegła w miłej atmosferze i bez zastrzeżeń. Opiekunowie podczas wycieczki nie musieli się o nic martwić, bo wszystko było dopięte i zorganizowane. Uczniowie zadowoleni z wycieczki szkolnej. Podoba im sie program i realizacja wyjazdu. Widać było, że byli zacieawieni opowieściami przewidników.
styczeń 2023, Google
Katarzyna Bielecka
Wycieczka do Krakowa na wysokim poziomie, autokar, pani przewodnik, hotel, wszystko bez zarzutu. Polecam!!!
maj 2023, Google
Marta Br
Miła i fachowa obsługa, bardzo dobry kontakt, uczestnicy wycieczki zadowoleni. Szczerze polecam
maj 2023, Google
Rafał Adamski
16 godzin temuNOWA Bardzo dobra organizacja wycieczki szkolnej! Już się możemy doczekać kolejnej współpracy. Pozdrawiam serdecznie :)
listopad 2023, Google