Szkolne plecaki

Pierwsza wycieczka szkolna

27 sierpnia 2022

Mimo, że wycieczka szkolna potrafi dostarczyć wiele radości, to pierwszy taki wyjazd może być dla dziecka stresujący. Jest to w pełni zrozumiałe. W końcu nawet my, dorośli, nierzadko stresujemy się przed zrobieniem czegoś po raz pierwszy. Jak więc przygotować dziecko na taki  wyjazd? Zapraszamy do lektury.

wycieczka szkolna

 

Wycieczka szkolna – pytania i wątpliwości

Przed pierwszą kilkudniową wycieczką szkolną mogą się u rodzica pojawić rozmaite pytania.  Czy moje dziecko jest gotowe na taki wyjazd? Czy sobie poradzi? Co spakować dziecku do plecaka? I przede wszystkim, czy ono rzeczywiście chce jechać?

Im dłuższa wycieczka klasowa, tym większe pojawiają się wątpliwości. Podstawowym krokiem jest rozmowa z  dzieckiem o tym, co myśli o wycieczce i czy w ogóle chciałoby na nią pojechać. Oczywiście, warto wziąć w niej udział, ale nic na siłę! Jeśli dziecko chce jechać to z pewnością warto skorzystać z możliwości wyjazdu.

Jak przygotować dziecko do wycieczki?

Inna kwestia, nad którą dobrze jest się zastanowić to, czy dziecko jest wystarczająco samodzielne. Można zrobić mały test, a jednocześnie pomóc mu pobudzić gen odpowiedzialności i wspólnie z nim spakować plecak przed podróżą. Dzięki temu, łatwiej będzie zapamiętać dziecku co ma ze sobą i kiedy danej rzeczy użyć. Mimo wszystko, jest szansa, że stres będzie robił swoje. Mogą się u dziecka pojawić różnego rodzaju obawy przed wycieczką. Ważne jest, aby porozmawiać z nim, uspokoić i zaproponować możliwe rozwiązania sytuacji, które go niepokoją oraz przypomnieć mu, że w razie wszelkich problemów może udać się do opiekunek i opiekunów, którzy zawsze chętnie mu pomogą. Podczas takiej wycieczki, może się zdarzyć, że dziecko najzwyczajniej zatęskni za domem. Powinniśmy być na to przygotowani i potrafić z nim porozmawiać przez telefon. Zapytajmy o to, co się danego dnia działo, co jest jeszcze w planie, co najbardziej mu się podobało itp. Poza tym, dobrze jest, gdy dziecko pamięta o tym, by trzymać się grupy, by stosować się do poleceń dorosłych oraz o zasadach bezpieczeństwa. W końcu samodzielność nie oznacza samowolki. Dajmy mu do zrozumienia, że mu ufamy i wiemy, że sobie poradzi. Niech to też wpłynie na pierwsze doświadczenie poczucia odpowiedzialności.

Pierwsza wycieczka klasowa  jest nie lada wyzwaniem także dla rodziców. To naturalne, że jako rodzic obawiasz się pierwszej rozłąki z dzieckiem. Warto jednak uspokoić nerwy i zaufać przekonaniu, że sobie poradzi i jest w dobrych rękach.

Przeczytaj opinie o nas

Marcin Hyrlicki
Klasa córki skorzystała ostatnio z oferty Wyjazdy Szkolne i wybrali się do Muzeum Chleba do Radzionkowa. Sama organizacja wycieczki i kontakt z biurem przebiegła rewelacyjnie. Na każde pytanie pojawiała się szybka i rzeczowa odpowiedź. Pani Agnieszka zawsze szybko odpisuje, a w czasie rozmowy telefonicznej udziela natychmiast odpowiedzi na każde pytanie. A sama wycieczka ze wszystkimi szczegółami była dopięta na tip top. Klasa i wychowawczyni byli zachwyceni wysoką kulturą pani przewodnik i pana kierowcy. Dzieciaki wróciły mega zadowolone. Przed nami kolejna wycieczka i podobnie jak za pierwszym razem sama organizacja przebiega wzorowo. Bardzo polecam Wyjazdy Szkolne.
maj 2022, Facebook
Ania Te
Bardzo polecam firmę Wyjazdy Szkolne! Świetny kontakt z Panią Menager Agnieszką, która jest bardzo profesjonalną osobą. Pani Agnieszka zawsze odpisuje na wiadomości, doradzi, pomoże. Autokar, który na nas czekał pod szkołą - nowoczesny i czysty, a Pan Mateusz - kierowca - bardzo miły i kompetentny, także podróż do Katowic minęła nam bardzo przyjemnie (i co najważniejsze - bezpiecznie;)) Bajka Pana Kleksa to niezwykłe miejsce - zabawy ruchowe, wspaniali animatorzy i warsztaty - jest co robić w tej magicznej krainie Dzieci wróciły z dzisiejszej wycieczki bardzo zadowolone, co jest najważniejszym wyznacznikiem i najlepszą recenzją.
październik 2021, Facebook
Anna Rolkiewicz
Wyjazdy Szkolne to organizator, który wie, jak zaciekawić młodych podróżników, jak dobrze zorganizować im czas i dać rozrywkę, która ich wciągnie i przede wszystkim pozostawi wyjątkowe wspomnienia. To organizator, który w tych szalonych i niepewnych czasach potrafi dostosować się do potrzeb, możliwości i szybko reagować na pojawiające się komplikacje. Pomoże na etapie wyboru oferty lub stworzy ją specjalnie dla żądnej przygód grupy. Według mnie wyjątkowy i godny zaufania. Polecam.
wrzesień 2021, Facebook
Małgorzata Sobczak
Szczerze polecam. Super kontakt z: - pilotem/przewodnikiem (reagował na potrzeby, dzielił się wiedzą, był odpowiedzialny za uczestników, służył pomocą) - kierowcą, który prowadził bezpiecznie i również służył pomocą - oraz Panią Kamilą, jako przedstawicielem biura, która rzeczowo przedstawiła ofertę, była elastyczna w kwestii terminu, i chociaż na odległość to prowadziła "jak dziecko za rękę", a także do końca interesowała się i monitorowała wyjazd.
czerwiec 2023, Google
Ewelina Rękas
Z całego serca polecam Wyjazdy Szkolne jako organizatora wycieczek. Mój syn był kolejny raz na wyjeździe z nimi i za każdym, zarówno on jak i cała klasa wracają bardzo zadowoleni. Oferta różnorodna, świetni przewodnicy, nowoczesne i wygodne autokary. Pani Agnieszka bardzo kompetentna i pomocna na każdym etapie, począwszy od pomocy przy wyborze miejsca po powrót z wycieczki! Ocena 6/5!
wrzesień 2021, Facebook
Iza Kownacka
Na początku czerwca byłam z uczniami klasy 8 na Zielonej Szkole w Krakowie. Pani Kamila Herman zaplanowałam cały wyjazd ( noclegi, wyżywienia, transport lokalny jak i biletów wstępu) profesjonalnie!!! Cały czas byłam w kontakcie z biurem. Pani przewodnik Maria to skarbnica wiedzy, z odpowiednim podejściem do młodzieży. Cała grupa bardzo zadowolona!!! Szczerze polecam.
sierpień 2023, Google
Anna Albrecht
Fajna organizacja wycieczek. Dwudniowa w Pieniny oraz jednodniowa do Pszczyny. Wszystko sprawnie zostało załatwione. Kontakt szybki zarówno mailowy jak i telefoniczny. Przewodnicy super. Autokary wygodne, czyste i bezpieczne. Dziękujemy bardzo.
lipiec 2023, Google
Ewa Pilawska
Doskonała organizacja, dograna w każdym szczególe, a cena lepsza niż gdybyśmy próbowali wszystko na własną rękę ogarniać :) polecam!
czerwiec 2023, Facebook
JM
Serdecznie polecam wyjazdy z biurem Seekrakow. Nasza wycieczka odbyła się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Przez cały czas była z nami Pani przewodnik/opiekun wycieczki, która również podczas podróży autokarem ciekawie opowiadała o miejscach które mijaliśmy po drodze. Polecam w 100%.
czerwiec 2023, Google
Ewa Szczecińska
Wspaniała organizacja wycieczki szkolnej. Pełny profesjonalizm Pani Kamili. Wszystko dopięte i zorganizowane na najwyższym poziomie – opieka pilota, transport i miejsce noclegowe. Opiekunowie i uczniowie z SP 2 w Mielcu bardzo dziękują.
czerwiec 2023, Google