Chłopiec z plecakiem

Co spakować na wycieczkę szkolną?

25 sierpnia 2022

Wyjazd na wycieczkę szkolną to ważny moment zarówno w życiu dziecka jak i rodzica. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że dla wszystkich jest to pewien sprawdzian. Zarówno rodzice, jak i dziecko, staną przed podstawowym problemem przy przygotowaniach do podróży. Szczególnie, gdy nasze dziecko wybiera się na wyjazd klasowy po raz pierwszy. Co warto spakować ze sobą na wycieczkę, a o czym na pewno nie wolno zapomnieć? Podpowiadamy!

spakować się na wycieczkę

Co spakować na wycieczkę szkolną?

Rzeczy, które warto spakować dziecku na wycieczkę klasową są  w znacznej mierze zależne od tego, gdzie i na jak długo będzie ono jechało. Każdy wyjazd będzie się nieco różnił. Czasami szkoła współpracuje z biurem podróży przy organizowaniu wycieczki. Warto wtedy zapoznać się z programem i ewentualnie skonsultować z organizatorami, co może być potrzebne. Jest jednak kilka rzeczy, które dobrze wziąć ze sobą na każdą wycieczkę szkolną. Oto one: 

  1. Dokument – podczas podróży  po Polsce wystarczy legitymacja. Jadąc za granicę  konieczny będzie (w zależności od Państwa do którego dzieci jadą) dowód lub paszport. O tych dokumentach czasami się zapomina przy wycieczkach grupowych.
  2. Ubrania – radzimy  dokładnie przemyśleć co spakować dziecku do torby podróżnej. Najlepiej sprawdzić prognozę pogody, a następnie odpowiednio wyposażyć dziecko. Zawsze warto (nawet jeśli prognozy na to nie wskazują) wrzucić do torby pelerynkę lub kurtkę przeciwdeszczową. 
  3. Plecak – dobrze, żeby dziecko miało ze sobą wygodny i pojemny plecak, w którym zmieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy. 
  4. Prowiant – nikt nie bawi się dobrze gdy jest głodny, dlatego warto zatroszczyć się o to, by w plecaku znalazła się jakaś przekąska i coś do picia.
  5. Pieniądze – Prawie na każdej wycieczce jest okazja by kupić jakąś pamiątkę. Dajmy więc dzieciom parę groszy na drobne wydatki.
  6. Elektronika – pamiętajmy, by dziecko miało przy sobie telefon. Będzie bezpieczniej, gdy pozostaniemy z nim w kontakcie. Oprócz tego, telefon może spełnić rolę aparatu. Przy dłuższych wycieczkach klasowych warto także spakować ładowarkę. 
  7. Leki – jeśli Twoje dziecko przyjmuje jakieś leki – spakuj je koniecznie! Jeśli choruje na chorobę lokomocyjną to przydadzą się także środki zapobiegawcze. 

Dodatkowo, dziecko może też wziąć ze sobą coś dla rozrywki np. podręczna gra planszowa lub karciana. Czasami potrzebne jest coś co sprawi, że czas w podróży szybciej minie.

No i przede wszystkim dobrze jest zabrać ze sobą dobry humor! 😉