Grupa dzieci trzymająca się za ręce

Dlaczego warto wysłać dziecko na wycieczkę szkolną?

26 sierpnia 2022

Dzień wolny od szkoły, możliwość integracji z klasą, beztrosko spędzony czas… to tylko niektóre z zalet, których dostarcza uczestnictwo w wycieczkach klasowych. W rzeczywistości jest ich dużo dużo więcej. Jeśli zastanawiasz się, czy wysłać dziecko na wycieczkę szkolną to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

wycieczkę szkolna

 

Na wycieczkę szkolną! Dlaczego nie?

Powody, dla których rodzice nie chcą, aby ich dziecko wzięło udział w wyjeździe klasowym mogą być różne. Czasami są to problemy materialne, zdrowotne, a czasami przeświadczenie, że takiego rodzaju wycieczki grupowe są stratą czasu i pieniędzy. Bywa też tak, że nawet dziecku nie za bardzo widzi się wyjazd z klasą. Szczególnie, jeśli ma ono jechać po raz pierwszy. Warto jednak przemyśleć swoje nastawienie  do wycieczek szkolnych, ze względu na to iż, cytując klasyka “Podróże kształcą”. Dodatkowo, dostarczają miłych wspomnień i ciekawych doświadczeń. Jadąc na wycieczkę, dziecko poznaje nowe miejsca, a co za tym idzie, naprawdę dużo się uczy. W zależności od celu  i programu  może ona poszerzyć wiedzę  z zakresu historii, przyrody czy geografii. Podczas wycieczek krajowych, czy też zagranicznych, dziecko poznaje nowe kultury i tradycje, a co za tym idzie, kształtuje swoją osobowość, poglądy i uczy szacunku w stosunku do innych. 

Nowe doświadczenia

Wycieczki grupowe są także idealną okazją do integracji. Uczestnicy mogą lepiej się poznać i zawrzeć nowe znajomości. Urozmaicenie programu o różnego rodzaju zajęcia, czy warsztaty daje dzieciom dodatkową możliwość rozwoju  umiejętności komunikacji i współpracy. Ponadto uczestnicząc w  wycieczce klasowej dzieci uczą się zaradności i samodzielności. 

Zorganizuj z nami wycieczkę szkolną!

Powyższe czynniki wskazują na to, że jak najbardziej warto wysłać dziecko na szkolną wycieczkę. W sprawach organizacyjnych również nie masz się co martwić – jeśli wycieczka realizowana jest przez Wyjazdyszkolne.pl, to na pewno wszystko będzie dopięte na ostatni guzik! W razie potrzeby możesz też zapoznać się z naszymi wskazówkami, co spakować na taki wyjazd. Daj Swojemu dziecko możliwość zebrania nowych doświadczeń i poszerzenia horyzontów.

Przeczytaj opinie o nas

Marcin Hyrlicki
Klasa córki skorzystała ostatnio z oferty Wyjazdy Szkolne i wybrali się do Muzeum Chleba do Radzionkowa. Sama organizacja wycieczki i kontakt z biurem przebiegła rewelacyjnie. Na każde pytanie pojawiała się szybka i rzeczowa odpowiedź. Pani Agnieszka zawsze szybko odpisuje, a w czasie rozmowy telefonicznej udziela natychmiast odpowiedzi na każde pytanie. A sama wycieczka ze wszystkimi szczegółami była dopięta na tip top. Klasa i wychowawczyni byli zachwyceni wysoką kulturą pani przewodnik i pana kierowcy. Dzieciaki wróciły mega zadowolone. Przed nami kolejna wycieczka i podobnie jak za pierwszym razem sama organizacja przebiega wzorowo. Bardzo polecam Wyjazdy Szkolne.
maj 2022, Facebook
Ania Te
Bardzo polecam firmę Wyjazdy Szkolne! Świetny kontakt z Panią Menager Agnieszką, która jest bardzo profesjonalną osobą. Pani Agnieszka zawsze odpisuje na wiadomości, doradzi, pomoże. Autokar, który na nas czekał pod szkołą - nowoczesny i czysty, a Pan Mateusz - kierowca - bardzo miły i kompetentny, także podróż do Katowic minęła nam bardzo przyjemnie (i co najważniejsze - bezpiecznie;)) Bajka Pana Kleksa to niezwykłe miejsce - zabawy ruchowe, wspaniali animatorzy i warsztaty - jest co robić w tej magicznej krainie Dzieci wróciły z dzisiejszej wycieczki bardzo zadowolone, co jest najważniejszym wyznacznikiem i najlepszą recenzją.
październik 2021, Facebook
Anna Rolkiewicz
Wyjazdy Szkolne to organizator, który wie, jak zaciekawić młodych podróżników, jak dobrze zorganizować im czas i dać rozrywkę, która ich wciągnie i przede wszystkim pozostawi wyjątkowe wspomnienia. To organizator, który w tych szalonych i niepewnych czasach potrafi dostosować się do potrzeb, możliwości i szybko reagować na pojawiające się komplikacje. Pomoże na etapie wyboru oferty lub stworzy ją specjalnie dla żądnej przygód grupy. Według mnie wyjątkowy i godny zaufania. Polecam.
wrzesień 2021, Facebook
Małgorzata Sobczak
Szczerze polecam. Super kontakt z: - pilotem/przewodnikiem (reagował na potrzeby, dzielił się wiedzą, był odpowiedzialny za uczestników, służył pomocą) - kierowcą, który prowadził bezpiecznie i również służył pomocą - oraz Panią Kamilą, jako przedstawicielem biura, która rzeczowo przedstawiła ofertę, była elastyczna w kwestii terminu, i chociaż na odległość to prowadziła "jak dziecko za rękę", a także do końca interesowała się i monitorowała wyjazd.
czerwiec 2023, Google
Ewelina Rękas
Z całego serca polecam Wyjazdy Szkolne jako organizatora wycieczek. Mój syn był kolejny raz na wyjeździe z nimi i za każdym, zarówno on jak i cała klasa wracają bardzo zadowoleni. Oferta różnorodna, świetni przewodnicy, nowoczesne i wygodne autokary. Pani Agnieszka bardzo kompetentna i pomocna na każdym etapie, począwszy od pomocy przy wyborze miejsca po powrót z wycieczki! Ocena 6/5!
wrzesień 2021, Facebook
Iza Kownacka
Na początku czerwca byłam z uczniami klasy 8 na Zielonej Szkole w Krakowie. Pani Kamila Herman zaplanowałam cały wyjazd ( noclegi, wyżywienia, transport lokalny jak i biletów wstępu) profesjonalnie!!! Cały czas byłam w kontakcie z biurem. Pani przewodnik Maria to skarbnica wiedzy, z odpowiednim podejściem do młodzieży. Cała grupa bardzo zadowolona!!! Szczerze polecam.
sierpień 2023, Google
Anna Albrecht
Fajna organizacja wycieczek. Dwudniowa w Pieniny oraz jednodniowa do Pszczyny. Wszystko sprawnie zostało załatwione. Kontakt szybki zarówno mailowy jak i telefoniczny. Przewodnicy super. Autokary wygodne, czyste i bezpieczne. Dziękujemy bardzo.
lipiec 2023, Google
Ewa Pilawska
Doskonała organizacja, dograna w każdym szczególe, a cena lepsza niż gdybyśmy próbowali wszystko na własną rękę ogarniać :) polecam!
czerwiec 2023, Facebook
JM
Serdecznie polecam wyjazdy z biurem Seekrakow. Nasza wycieczka odbyła się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Przez cały czas była z nami Pani przewodnik/opiekun wycieczki, która również podczas podróży autokarem ciekawie opowiadała o miejscach które mijaliśmy po drodze. Polecam w 100%.
czerwiec 2023, Google
Ewa Szczecińska
Wspaniała organizacja wycieczki szkolnej. Pełny profesjonalizm Pani Kamili. Wszystko dopięte i zorganizowane na najwyższym poziomie – opieka pilota, transport i miejsce noclegowe. Opiekunowie i uczniowie z SP 2 w Mielcu bardzo dziękują.
czerwiec 2023, Google