Grupa dzieci trzymająca się za ręce

Dlaczego warto wysłać dziecko na wycieczkę szkolną?

26 sierpnia 2022

Dzień wolny od szkoły, możliwość integracji z klasą, beztrosko spędzony czas… to tylko niektóre z zalet, których dostarcza uczestnictwo w wycieczkach klasowych. W rzeczywistości jest ich dużo dużo więcej. Jeśli zastanawiasz się, czy wysłać dziecko na wycieczkę szkolną to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

wycieczkę szkolna

 

Na wycieczkę szkolną! Dlaczego nie?

Powody, dla których rodzice nie chcą, aby ich dziecko wzięło udział w wyjeździe klasowym mogą być różne. Czasami są to problemy materialne, zdrowotne, a czasami przeświadczenie, że takiego rodzaju wycieczki grupowe są stratą czasu i pieniędzy. Bywa też tak, że nawet dziecku nie za bardzo widzi się wyjazd z klasą. Szczególnie, jeśli ma ono jechać po raz pierwszy. Warto jednak przemyśleć swoje nastawienie  do wycieczek szkolnych, ze względu na to iż, cytując klasyka “Podróże kształcą”. Dodatkowo, dostarczają miłych wspomnień i ciekawych doświadczeń. Jadąc na wycieczkę, dziecko poznaje nowe miejsca, a co za tym idzie, naprawdę dużo się uczy. W zależności od celu  i programu  może ona poszerzyć wiedzę  z zakresu historii, przyrody czy geografii. Podczas wycieczek krajowych, czy też zagranicznych, dziecko poznaje nowe kultury i tradycje, a co za tym idzie, kształtuje swoją osobowość, poglądy i uczy szacunku w stosunku do innych. 

Nowe doświadczenia

Wycieczki grupowe są także idealną okazją do integracji. Uczestnicy mogą lepiej się poznać i zawrzeć nowe znajomości. Urozmaicenie programu o różnego rodzaju zajęcia, czy warsztaty daje dzieciom dodatkową możliwość rozwoju  umiejętności komunikacji i współpracy. Ponadto uczestnicząc w  wycieczce klasowej dzieci uczą się zaradności i samodzielności. 

Zorganizuj z nami wycieczkę szkolną!

Powyższe czynniki wskazują na to, że jak najbardziej warto wysłać dziecko na szkolną wycieczkę. W sprawach organizacyjnych również nie masz się co martwić – jeśli wycieczka realizowana jest przez Wyjazdy Szkolne, to na pewno wszystko będzie dopięte na ostatni guzik! W razie potrzeby możesz też zapoznać się z naszymi wskazówkami, co spakować na taki wyjazd. Daj Swojemu dziecko możliwość zebrania nowych doświadczeń i poszerzenia horyzontów.